Szkoły

Do tego projektu przygotowywaliśmy się jako Klub od kilku lat, ale finanse (jeden certyfikowany stół Leonhart kosztuje 6,5 tys. zł.) i pandemia wstrzymały rozpoczęcie pomimo wstępnych rozmów ze szkołami.

We wrześniu 2021 roku wstawiliśmy pierwszy stół dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie przy alei Mickiewicza.

Dzięki konstruktywnej rozmowie z dyrekcją i dzięki sukcesowi ucznia tej szkoły, Michała Lipińskiego, który w 2021 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Niemczech w kategorii Open Single Under 16 – rozpoczęliśmy projekt.

Do szkoły uczęszcza prawie 900 uczniów i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli młodych juniorów chętnych do treningów i gry w KKPS.

Trwają rozmowy z kolejnymi szkołami i mamy nadzieję, że kolejne stoły wkrótce trafią do dzieci.

Docelowo liczymy, że do projektu dołączy Urząd Miasta Krakowa i sponsorzy.

Zainteresowane szkoły zapraszamy do kontaktu.

Logo KKPS

• Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie przy alei Mickiewicza Budynek Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie

 

Stół w Zespole Szkół Mechanicznych

 

 

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybysławicach Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach

W nowo wybudowanej szkole podstawowej (oddanej we wrześniu 2021 roku) stoi zacny stół Leonhart. Dzieciaki już grają na przerwie i z informacji jakie posiadamy ciężko jest się do stołu dostać – takie jest zainteresowanie.

Miały pierwsze szkolenie na przerwie od graczy KKPS. Kolejne zapewne niebawem. Szkoła z basenem i ścianką wspinaczkową „bije” po oczach nowoczesnością. Przeprowadziliśmy szybkie i konstruktywne rozmowy z dyrekcją. Miejmy nadzieję że złowimy w tej szkole kilku dobrze zapowiadających się zawodników. Na pewno współpraca ze szkołą w Przybysłwicach będzie się rozwijała.

Stół w Przybysławicach

 

 

Współpraca z Węgrzcami

Od początku wakacji 2021 roku, dzięki super współpracy z Magdą Listoś, Sołtys Węgrzc prowadzimy jako Krakowski Klub Piłki Stołowej treningi dla mieszkańców na świeżo oddanej hali sportowej – TS Węgrzce.

Treningi odbywają się co czwartek o godzinie 18:30, między innymi pod okiem czołowych zawodników KKPS.

4 września podczas pikniku Pożegnanie Lata w Węgrzcach 2021 wspólnie zorganizowaliśmy Turniej w Piłkarzyki.

Szczegóły dostępne są w poście na Facebooku.

Na pewno będziemy kontynuowali współpracę z Węgrzcami, gdzie liczymy na młodzież, która – miejmy nadzieję – zainteresuje się ulubionym przez nas sportem.

W planach jest zorganizowanie wspólnych turniejów ogólnopolskich dla doświadczonych graczy, którzy rywalizują sportowo oraz dla mieszkańców Węgrzc, jako forma zabawy.

Węgrzce

 

Węgrzce

 

 

Gramy w Klubie TCF HUB – Osiedle Zielone 9, 31-966 Kraków

biuro.kkps@gmail.com

+48 604 627 899

Magiczny Kraków

Projekt „Piłkarzyki dla każdego” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

www.krakow.plwww.zis.krakow.pl